Manualna forma zalewowa - Biuro konstrukcyjne Kostrzewski

Forma zalewowa rendering

Manualne formy zalewowe są naszą odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy nie chcą ponosić dodatkowych kosztów. Małym firmom zazwyczaj zależy też na czasie realizacji projektu – w przypadku produkcji form możemy im zapewnić jedno i drugie.

Wysokie koszty form wtryskowych na specjalne zamówienie

Brak dostępności elementów o nietypowych kształtach nie przekreśla możliwości ich użycia. Producenci maszyn i urządzeń wobec braku elementów o specyficznej geometrii najczęściej sięgają po półśrodki lub zlecają wtryskarniom wykonanie zamówienia specjalnego, co wiąże się z olbrzymimi kosztami uruchomieniowymi, oraz koniecznością zamówienia tysięcy egzemplarzy. W takim podejściu interesy klientów potrzebujących kilkudziesięciu lub kilkuset elementów są zaniedbywane. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom tej grupy klientów.

Manualne formy zalewowe – rozwiązanie dla produkcji o małym wolumenie

Rozwiązaniem dla nich są projektowane przez nas manualne formy zalewowe bądź ciśnieniowe, przystosowane do niskonakładowej produkcji. Zaletą takich manualnych form zalewowych jest niski koszt wytworzenia i eksploatacji, oraz krótki termin wykonania. Materiały o niskim współczynniku pełzania pozwalają na wygrzewanie i umieszczanie całego przyrządu w komorze grzejnej lub bezpośrednią instalację grzałek elektrycznych w korpusie formy. Koszt wytworzenia liczony współczynnikiem FPDC – First Part Development Cost- czyli nakład finansowy potrzebny do wyprodukowania pierwszego elementu, dla manualnej formy zalewowej jest setki razy mniejszy niż w przypadku formy wtryskowej, oferującej możliwość wykonania odlewu o porównywalnej skali złożoności.

Od fazy wizualizacji przyrządu, przez akceptację prototypowego produktu wykonanego metodą druku 3D i testy przepływu, do wyprodukowania pierwszego elementu mija kilkanaście dni, co jest wynikiem nieosiągalnym dla form wtryskowych.

Manualne formy zalewowe są projektowane i wykonywane przez nasze Biuro konstrukcyjne w oparciu o wskazówki i potrzeby klienta. Dbamy na najdrobniejsze detale. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wcześniejszymi projektami