Udostępnij

Regeneracja i odtwarzanie zniszczonych części

Inżynieria wsteczna

Kliknij i czytaj o usłudze
Zrealizowane projekty Rozwiązania przygotowane dla naszych klientów
[/vc_column]

Inżynieria wsteczna

Inżynieria wsteczna – naprawa i regeneracja części w maszynach produkcyjnych

Inżynieria wsteczna znajduje szerokie zastosowanie w naprawie maszyn produkcyjnych.
W obecnych czasach, kiedy głównym kryterium doboru metody wykonania elementów mechanicznych jest niestety nie trwałość, a ekonomia wykonania, awarie urządzeń produkcyjnych spowodowane zużyciem komponentów nie są rzadkością.

Wybierane są tańsze i bardziej dostępne tworzywa, nie koniecznie odpowiednie dla planowanych obciążeń produkcyjnych maszyny. Z tego powodu uszkodzenia elementów maszyn są częstym zjawiskiem, które może poważnie wpłynąć na płynność produkcji i koszty związane z przestojami.

W przypadku maszyn zagranicznych producentów, zwłaszcza chińskich, sprowadzenie nowego elementu skazuje linię produkcyjną na długotrwały przestój. Kwestii logistycznych nie można ignorować. Można jednak uniknąć wymiany części na sprowadzane od producenta.

Proponujemy Państwu działania w ramach procesu: inżynieria wsteczna. Jest to regeneracja oraz odtwarzanie uszkodzonych elementów na podstawie uszkodzonych części maszyn. Odtworzenie elementów w oparciu o skan 3D pozwala na skrócenie czasu potrzebnego do wykonania funkcjonalnego duplikatu uszkodzonej części. Natomiast wymiana może odbyć się w hali produkcyjnej klienta, bez długotrwałego zatrzymywania produkcji – zobacz: projektowanie części u klienta)

Masz pytania dotyczące inżynierii odwrotnej? Napisz, oddzwonię najszybciej jak się da!